Hakkımızda

Sayrem

TADI ADINDA SAKLI Osmanlıca bir lokma yemek anlamına gelen SAYREM, mutfak alanında ki 25 yıllık tecrübesi ile müşterilerini lezzetin benzersiz yolculuğuna çıkarıyor. Türk mutfağının zengin damak zevkinden yola çıkan Sayrem, eşsiz lezzetlerimizin özgün yorumu ile farklı, enfes ve yaratıcı restoranlar arasında yerini korumaya devam ediyor. Görselliği ile büyüleyici, damakta bıraktığı tatlarla etkileyici Sayrem, farklı menülerden oluşan konseptiyle geniş bir müşteri kitlesine hitap ediyor. Kokulardan, birbirini tamamlayan soslardan ve renklerin uyumundan oluşan bu benzersiz yolculuğun ilk adımıysa, bir lokma yemek ile başlıyor.

image

Lezzet Sonu Olmayan Serüvendir

Lezzet… Dünya üzerindeki milyarlarca insanın bazen gülümsemesi, bazen gözlerini kapatması… Kimi zaman damakta kalan eşsiz aromaların festival tadıyla hemen bitirmek istediği, kimi zaman da bu benzersiz hazzın daha uzun sürmesi için her lokmanın tadının çıkarılması… Baharatların gizemli dünyasından dünya mutfaklarının özgün örneklerine kadar yemek yemek sizi daima başka sokaklara çeken ve her yeni başlayan hikayede farklı deneyimler sunan, sonu olmayan bir serüvendir. Bir lokma yemek ile kendinizi mükemmel hissedebilirsiniz.

Kusursuzluğun Tarifi

İlk lokmadan son lokmaya kadar birbirini kusursuzca tamamlayan parçaların titizlikle, tecrübeyle ve estetikle buluşması… Sayrem, mutfağının seçkin örneklerinden dünya mutfağının en sevilen lezzetlerine kadar her tabakta aynı lezzeti, her tabakta aynı kaliteyi sunuyor. Lezzetin karşı konulamaz cezbedici dünyasında, tam tadıyla tarifiyle, lezzet standartlarıyla, geleneksellik ve modernizm arasındaki uyumuyla Sayrem, kalite ile damak zevkinin rengarenk dünyasını her yaştan ziyaretçine yaşatıyor.

Gelenek Ve Gelecek Arasında

Çok eski zamanların mürekkep izlerini taşıyan defterlerdeki tariflerden, mutfak sanatlarının modern izlerini taşıyan damak zevklerine kadar Sayrem, gelenek ve gelecek arasındaki lezzet köprüsü oluyor. Zengin Türk mutfağının geleneksel tatlarını, soslarla ve baharatlarla yeniden yorumlayan Sayrem, geleceğin lezzetlerini bugünden sunuyor. Sayrem, eşsiz mutfağımızın damaklarda bıraktığı tadı gelecek nesillere miras olarak bırakmak istiyor ve alanında yaptığı yeniliklerle geleneksel tatlarımızı özgün bir üslupla yorumluyor.

Lezzet Felsefemiz

Lezzet içinde çeşitli unsurları bulunduran bir kompozisyondur. Bu kompozisyonda Sayrem’in en canlı renklerindeki en taze meyve ve sebzelerden helal kesim şartlarına uygun en taze ete; büyüleyici aromalarıyla mutfakta harikalar yaratan baharatlardan her birinin verdiği haz birbirinden faklı olan yağlara kadar lezzet felsefesini kusursuzluk, kalite ve tazelik oluşturuyor. Seçkin bir mutfağın hijyen, lezzet ve uyum niteliklerine sahip olan Sayrem, üstün hizmet kalitesi ile sektöründeki saygınlığını sağlamlaştırıyor.

Sanatçıların Sihirli Dokunuşları

Sayrem’deki lezzetler, içlerindeki tutku ve heyecanla her gün yeni bir tat keşfeden şeflerin ellerinden çıkıyor. İncelikle tercih edilen soslar, özenle kompozisyon haline getirilen tabaklar ve yılların parmaklarında oluşturduğu altın oran… Lezzetle kusursuzluğun sunumunu yapan şefleriyle Sayrem, müşterilerinin damak zevkine en iyi şekilde hitap ediyor. Sayrem’de geleneksellik ve mutfak sanatlarının yeni yorumları, çeşni, sos ve püf noktalarındaki derin bilgi birikimi ile her yemeği sihirli dokunuşlarla sanat eserine çeviren şefler mutfaktaki yerini alıyor.